IV Gala Sportów Walki - podsumowanie

IV Gala Sportów Walki zaorganizowana przez Nasz Klub ŻKSW okazała się wielkim sukcesem. Celem imprezy była pomoc finansowa choremu na postępujący zanik mięśni Bartusiowi Wojtczakowi. Chcieliśmy uzbierać pieniądze aby Bartuś mogł pojechać na turnus rehabilitacyjny i udało Nam się!!! Udało Nam się zebrać ponad 6 tyś. złotych co pozwoliło w całości pokryć koszty wyjazdu Bartka wraz z opiekunem na leczenie.

 

Gala pod patronatem Starostwa Powiatowego Żary oraz Polskiego Związku Muaythai przyciągneła na halę sportową żarskiego Prusa ponad 300 osobową publiczność. Tego wieczoru poraz pierwszy w Żarach można było obejrzeć walki Muaythai na poziomie zaawansowanym - Liga, jak i Turniej Pierwszych Walk. Zawodnicy z całej Polski tuż po odegraniu Hymnu Narodowego rozpoczęłi rywalizację na ringu "Dragon-Sports". Gościem Specjalnym Gali był WMC Champion Rafał Simonides.

 

Dzięki życzliwości oraz pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli impreza okazała się wielkim sukcesem!!!

Żarski Klub Sportów Walki reprezentowało 9 zawodników ( w tym 2 z sekcji L.K.S.K.O. Lubsko), wystawiliśmy najliczniejszą drużynę. W walce otwierającej Galę zadebiutował w ringu Łukasz Banecki (Lubsko), który w drugiej rundzie znokałtował kickboksera z Mailinowski-Team Łukasz Peksę. Druga walka to kolejny reprezentant ŻKSW Łukasz Siwonia i poraz kolejny trafiamy na przeciwnika z Malinowski-Team i poraz kolejny zwycięża Nasz - decyzją sędziów, jednogłośnie Siwonia pokonuje Piotra Franczaka. Trzecia walka to bratobójcze stracie dwóch reprezentantów Żarskiego Klubu Sportów Walki, debiutujących: Tomasza Branta oraz Kamila Staniszewskiego. Po ładnym trzy rundowym pojedynku zwycięża bardziej doświadczony Tomasz Brant. Czwarta walka to kolejny nasz wojownik, Tomasz Rodak skrzyżował rękawice z reprezentantem "Raczadam Kraków" Mateuszem Gunią. To było emocjonujące starcie. Choć przeciwnik Tomka to bardziej doświadczony przeciwnik, nasz zawodnik ani na chwilę nie odpuszczał. Decyzja sędziów zwycięża Gunia.

c.d.n.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać