Pierwsze Seminarium Muaythai Khan w Polsce

17 kwietnia w Łodzi odbyło się pierwsze w Polsce Seminarium Khan. Udział w nim wzięło 16 trenerów i instruktorów Muaythai z całego kraju pośród których był również trener ŻKSW Dawid Polok.

Zajęcia podzielone zostały na dwie sesje, podczas których przedstawiono zagadnienia teoretyczne i praktyczne ze stopni szkoleniowych od pierwszego do szóstego stopnia Khan. W zaprezentowanym sylabusie znalazły się techniki charakterystyczne dla Muaythai (poruszanie się w pozycji, uderzenia, kopnięcia, ataki łokciami, kolanami, walka w klinczu). W drugiej części natomiast, demonstrowane i omawiane były metody radzenie sobie z przeciwnikiem atakującym nożem lub pałką, a także techniki samoobrony w bezpośrednim zagrożeniu z wykorzystaniem elementów Muaythai.

Kurs ten pozwolił uczestnikom zdobyć wiedzę potrzebną do prowadzenia szkoleń na stopnie Khan w swoich klubach, jak i usystematyzować zakres technik Muaythai. Głównym organizatorem i prowadzącym był Krzysztof Grajek, który podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata Muaythai w Bangkoku, odbył specjalistyczne szkolenie, gdzie  otrzymał 10 stopień Khan, umożliwiający mu przeprowadzanie egzaminów w naszym kraju.

W prowadzeniu kursu asystował mu także Robert Karpiński ze Szkoły Sztuk Walki ?WARRIOR? z Łodzi. Warto wspomnieć, że trener Robert, w trakcie wykonywania obowiązków menedżera reprezentacji podczas mistrzostw w Tajlandii, również miał okazję brać udział, wraz z Krzysztofem, w seminarium na 10 stopień Khan.

W seminarium brał udział także Rafał Simonides, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. On również podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, za co bardzo mu dziękujemy.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać