I Gala Sztuk i Sportów Walki - "Bitwa o Lubsko"

W Lubsku 27.05. odbyła się I Gala Sztuk i Sportów Walki ? ?Bitwa o Lubsko?. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej gali był Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?, który tą imprezą uczcił 30-lecie swojego istnienia. Współorganizatorami był Urząd Miasta i Gminy Lubsko  oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubsku.

Ideą tej imprezy było pokazanie szerokiej publiczności, a lubska hala sportowa w dniu gali była wypełniona po brzegi wspaniale kibicującą publicznością, istoty walki w poszczególnych stylach walki pełno kontaktowej.

 

W pięknie przygotowanej (wiele osób bywałych na różnych gala stwierdziło, że scenografia gali stała na najwyższym profesjonalnym poziomie) hali, na profesjonalnym ringu dostarczonym przez jeleniogórską firmę Dragon Sport, w trzynastu pojedynkach spotkali się przedstawiciele kilku wiodących sztuk i sportów walki pełno kontaktowej. Zawodnicy MMA, Oyama Karate, Zapasów, Boksu, Muay Thai, Brazylijskiego Ju Jitsu i K-1 reprezentowali takie miasta jak: Wałbrzych (Fight Club Warriors), Żagań (Wojskowy Klub Sportowy ?Sobieski?), Żary (Żarski Klub Sportów Walki) i (Miejski Klub Sportowy ?Agros?), Jelenią Górę (Jeleniogórski Klub Oyama Karate i Muaythai), Sulechów (Cyklon Gold Team), Zieloną Górę (Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?) i (Cyklon Gold Team) oraz Lubsko (Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?), (Stowarzyszenie Ju Jitsu Kobudo) i (Uczniowski Klub Sportowy przy ZST).

 

Żarski Klub Sportów Walki reprezentowało na tej wspaniałej imprezie trzech zawodników: Łukasz Siwonia, Przemysław Drapała oraz Maciej Zembik. Wszyscy walczyli na zasadach Muaythai.

 

W swoim debiucie w walce Muaythai Przemysław Drapała zdecydowanie na punkty pokonał zawodnika z klubu Warriors Wałbrzych, Rafała Plicha.

Druga walka z udziałem naszych zawodników to bratobójczy pojedynek pomiędzy Łukaszem Siwonią, a Maćkiem Zembikiem. Powodem zaistniałej sytuacji było wycofanie się przeciwnika Łukasza. Walkę na punkty wygrywa Zembik.

 

Wspomnieć należy również o podopiecznych trenera Dawida Poloka z Lubskiej sekcji Muaythai należącej to L.K.S.K.O., którzy również wzieli udział w Gali, a za przeciwników mieli zawodników z klubu Warriors Wałbrzych. Igor Mikołajczyk w walce na zasadach K-1 po wyrównanym pojedynku przegrał na punkty, a Marcin Drewniak w walce Muaythai musiał uznać wyższość przeciwnika z Wałbrzycha. Cieszy postawa wszystkich walczących, ponieważ pomimo braku specjalnego przygotowania do tej imprezy podjeli wyzwanie i zbierają niezbędne doświadczenia, które w przyszłości zaowocują.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać