Międzynarodowy Puchar Polski Muaythai zdobyty przez ŻKSW!!!!

 

W dniach 19-20 listopada w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Muaythai z kampanią ?Muaythai przeciw narkotykom?, którego organizatowem było Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Muaythai Legion Bydgoszcz . 80 zawodników z 28 klubów z całej Polski oraz Białorusi skrzyżowało rękawice podczas jednej z najważniejszych imprez w dyscyplinie Tajskiego Boksu w tym roku. Bardzo wysoki poziom walk sprawiał, że widownia która tego dnia wypełniła halę po brzegi co chwile była świadkiem efektownych technik gromko oklaskując ich autorów.

 

Pośród najlepszych zawodników z całej Polski nie mogło zabraknąć reprezentanta Żarskiego Klubu Sportów Walki ? Macieja ?Zembol? Zembika. Dla Maćka turniej ten był bardzo ważnych sprawdzianem, w którym musiał potwierdzić aspiracje do bycia nr 1 w kategorii ? 63,5kg senior w Kadrze Polski.

W półfinale przeciwnikiem Zembika był Wicemistrz Polski Muaythai Daniel Jasiński z klubu Rosomak Warszawa, w którego narożniku był trener Kadry Polski Polskiego Związku Muaythai Hubert Lisowski. Maciek na dystansie 3 rund zdecydowanie dominował ostatecznie wygrywając po decyzji sędziów.

W finale przeciwnikiem ?Zembola? był nr 1 kadry w tej kategorii ? Cezary Zugaj z Białostockiego Klubu Muaythai, walka ta była również rewanżem za Mistrzostwa Polski podczas których Zugaj znokautował Maćka. Walka dobyła się na dystansie pełnych 4 rund. Zembik tego dnia był w doskonałej formie co zaowocowało większą ilością celnych, różnorodnych technik, z rundy na rundę zdobywając przewagę. Ostatecznie werdyktem sędziów zwycięża żaranin, co jest największym sukcesem ŻKSW w krótkiej niespełna 3 letniej historii klubu.

 

Drugi wychowanek trenera Dawida Poloka, reprezentant LKSK Muaythai Lubsko, który wziął udział w Pucharze Polski to Michał Kolański.

Michałowi gratulowali najlepsi zawodnicy w Polsce za sprawą jego walki półfinałowej w kategorii junior ? 75kg, podczas której skrzyżował on rękawice z obecnym Wicemistrzem Świata z Bangkoku reprezentantem Białorusi Rolich Vadzimem. Widownia oczekiwała szybkiego końca niedoświadczonego Kolańskiego, lecz Michał udowodnił już w poprzednich turniejach trenerowi, że zasługuje na przydomek ?Waleczne Serce?. Na dystansie 2 rundowym skutecznie utrudniał Białorusinowi realizowania jego taktyki, a publiczność wspierała naszego krzycząc Polska!!! Polska!!! Ostatecznie na punktu zwycięża Vadzim, a w finale nokautuje przeciwnika z Łodzi w pierwszych sekundach pierwszej rundy, a Kolański zdobywa Brązowy medal Pucharu Polski.

W roli sekundanta naszych zawodników i asystenta trenera poraz kolejny wzorowo sprawdził się Daniel Wiesner. Dziękujemy również naszej zawodniczce Katarzynie Czarneckiej, każdego dnia turnieju dojeżdzała z Torunia, aby dopingować i trzymać kciuki za Naszych. Dziękujemy!!!!

Dwóch zawodników i dwa medale to doskonały wynik. Już w lutym w Żarach będzie możliwość zobaczenie obu naszych medalistów jak i pozostałych zawodników Żar i Lubska podczas V Charytatywnej Gali Sportów Walki na którą zapraszamy serdecznie!!!!

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać