Mamy Mistrza i Wicemistrzynię Polski Muaythai

Szymon Suszyński Mistrz Polski Muaythai 2012 IFMA kadet -67kg

W dniach 9-11 marca Kalisz gościł najlepszych zawodników muay thai z całej Polski, a także gości z Europy,  zostały tam rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski Muaythai federacji IFMA. W mistrzostwach Polski Muaythai, które miały miejsce w kaliskiej hali Arena, wzięło udział ponad 120 zawodników z całej Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Szkocji.

Żarski Klub Sportów Walki wystawił swoją reprezentację w składzie, Szymon Suszyński, Joanna Noga oraz Maciej Zembik.

W kategorii kadet ? 67kg Szymon Suszyński okazał się bezkonkurencyjny i w finałowym starciu z Kamilem Wasilewskim z UKS Gedeon Płock, nie daje szans przeciwnikowi doprowadzając już w pierwszej rundzie do jego liczenia, ostatecznie zwycięża i decyzją sędziów Suszyński Mistrzem Polski Muaythai IFMA!!

W kategorii senior -63,5kg jedyna z kobiet w składzie żarskiej reprezentacji Joanna Noga w walce finałowej trafia na najlepszą zawodniczę w kraju, Magdalenę Rak z Maximus/Octagon Rybnik, która na w/w imprezie miała bronić tytułu Zawodowej Mistrzyni Polski WMC Muaythai ale jej przeciwniczka doznała kontuzji i ostatecznie Magda staje do turnieju MP. Po mimo tego że Rak jest m.in. Mistrzynią Świata Muaythai z Bangkoku, a nasza Asia to dopiero zbierająca doświadczenia na ringach zawodniczka, weszła do ringu z chęcią zwycięstwa i udowodnienia że żarskie dziewczyny nie boją się nikogo. Ostatecznie doskonale przygotowana zawodniczka z Rybnika pokonuje Asię po bardzo silnym kopnięciu kolanem na korpus podczas klinczowania. I Żaranka zostaje Wicemistrzynią Polski Muaythai IFMA!!!

Nasz najmocniejszy zawodnik Maciej Zembik, który był bardzo dobrze przygotowany aby udowodnić trenerowi Kadry nasze aspirację do bycia nr 1 w kat. senior -63,5kg, podczas organizacyjnego bałaganu przy ważeniu oraz problemach technicznych z wagą, decyzją sędziego głównego nie jest dopuszczony w swojej kategorii i zmuszony jest walczyć w kategorii wyższej -67kg. Pech chciał, że w walce o wejście do półfinału Zembol trafia na najlepszego fightera tych mistrzostw, VI krotnego Mistrza Polski, Zawodowego Mistrza Polski ? Marcina Łepkowskiego z Raczadam Kraków, który do tych mistrzostw przygotowywał się m.in. w Tajlandii i Holandii u Ernesto Hoosta. Po mimo dzielnej postawy Maćka i ładnie przewalczonej 1 rundy, gdzie Łepkowski nadział się na kilka mocnych kontr w wykonaniu Zembika, w drugiej Łepkowski udowadnia że nie ma na niego mocnych w jego kategorii doprowadzając do dwóch liczeń po technikach bokserski, po których sędzia ringowy kończy walkę, a ostatecznie Łepkowski w finale pokonuje Rajewskiego z Legionu Bydgoszcz i zostaje Mistrzem Polski.Zembol VS. Łepkowski

Tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski Muaythai IFMA to ogromny sukces Żarskiego Klubu Sportów Walki. Motywuję do jeszcze cięższej pracy i kolejnych startów, które są zaplanowane jeszcze w tym miesiącu. Pozostaje tylko żal do sędziów w sprawie Zembola, ponieważ był głównym kandydatem do tytułu. Wyjazd był możliwy m.in. dzięki Urzędowi Miasta Żary.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać