Zawodnik ŻKSW debiutuje w Kadrze Polski!!!

Maciej Zembol Zembik i Gurkan Kaya W dniach 16-22.04.2012r. w Tureckiej miejscowości Antalya odbyły się 7. Mistrzostwa i 12. Puchar Europy Muaythai IFMA. W tym najważniejszym turnieju Starego Kontynentu wśród Kadrowiczów Polski zadebiutował zawodnik Żarskiego Klubu Sportów Walki - Maciej Zembik.

 

 

 

 

Maciek był obok Jakuba Rajewskiego z Legion Bydgoszcz jednym z dwóch Reprezentantów Polski, którzy w sportowej rywalizacji staneli do konfrontacji z reprezentantami 30 krajów w 12. Pucharze Europy Muaythai.

Zembol już pierwszego dnia turnieju stanął na ringu na przeciw reprezentanta Niemiec Dominika Orninga. Od pierwszej rundy przejął inicjatywę i słuchając wskazówek trenera Kadry Huberta Lisowskiego z minuty na minutę zdobywał przewagę. Walka odbyła się na dystansie pełnych 4 rund, a Maciek ani na chwilę  nie oddawał pola przeciwnikowi tym samym sędziowie mieli łatwą pracę i ich jednogłośną decyzją zwycięża Zembik.

Drugiego dnia Pucharu Zembol w walce o półfinał trafia na reprezentanta gospodarzy Gurkana Kaya, a przypomnijmy że żadnemu z Reprezentantów Polski nie udało się pokonać tureckich zawodników. Ten wyczyn nie udał się również naszemu zawodnikowi. Pomimo walki w pełnym dystansie 4 rund to Turek od początku przejął kontrolę nad walką. Maćka ograniczała również kontuzja po poprzedniej walce. I mimo ciągłych ataków i napierania przez Maćka na Turka ten kontrolował przebieg walki ostatecznie wygrywająć decyzją sędziów.

Reprezentacja Polski PZMT Turcja 2012

Zembik na tle pozostałych reprezentantów wypadł dobrze i z bilansem walk 1 wygrana 1 przegrana znałazł się w środku stawki. Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz wychowanek ŻKSW znalazł uznanie w oczach Polskiego Związku Muaythai i trenera Huberta Lisowskiego i znalazł się w Kadrze. Wiemy że to dopiero początek drogi po mistrzostwo pierwszego z wielu zawodników ŻKSW!!!!

Wyjazd Maćka był możliwy dzięki:

  • URZĄD MIASTA ŻARY,
  • Pani ANNA BARDZIK-BUGANIK,
  • FUNDACJA "MŁODY TALENT",
  • firma "PYKO" Żary,
  • sklep "WITAMINKA" Żary,
  • firma "MOMENT" Żary.

Dziękujemy Serdecznie za wsparcie i inwestowanie w młodych ludzi dając im szansę na realizację i spełnianie marzeń!!!!!!!

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać