Zembol wygrywa kwalifikacje do Mistrzostw Świata!!!

polok i zembik19 maja w Kępnie odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Muaythai 2012, które odbędą się w Rosji w dniach 5-12.09. W turnieju wziął udział reprezentant Żar, zawodnik Żarskiego Klubu Sportów Walki ? Maciej Zembik. Zembik zadebiutował w Kadrze Polski ? Polskiego Związku Muaythai w kwietniu w Turcji w Mistrzostwach i Pucharze Europy. Wspólnie z trenerem ŻKSW Dawidem Polokiem i kolegami z klubu rozpoczął miesięczne przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego, który wiadomym było że będzie bardzo mocno obsadzony.

 

 

Maciej od roku należy do ścisłej czołówki Polskiej w kategorii senior -63,5kg.

Po losowaniu żaranin w pierwszej walce trafia na Jarosława Dobosza z klubu Husarz Białystok, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników ? wicemistrz Europy, członek kadry Polski w latach 2007-2010, numer 1 w rankingach PZMT w latach 2007-2010. Zembik od pierwszej akcji przejął inicjatywę i nie oddał do końca 3 rundy, wygrywając zdecydowanie na punkty.

Zembik wygrywa z JasińskimW finale Maciej natrafia Piotra Jasińskiego z klubu ?Warrior? Łódź, aktualnego wicemistrza Polski, który w drodze do finału wyeliminował Mistrza Polski Cezarego Zugaja. Zembik do walki podszedł bardzo skoncentrowany. Choć zawodnik z Łodzi posiadał przewagę wzrostu to żaranin górował przygotowaniem szybkościowym, wyprzedzając akcję przeciwnika oraz kontrując co zaowocowało większą ilością trafień i większą różnorodnością akcji co w efekcie końcowym daje zwycięstwo zawodnikowi z Żarskiego Klubu Sportów Walki.

Tym samy Maciej Zembik zostaje członkiem Kadry Polski ? Polskiego Związku Muaythai i we wrześniu weźmie udział w Mistrzostwach Świata IFMA Muaythai w St. Petersburgu, Rosja. To największy sukces żarskiego klubu oraz trenera Poloka w niespełna 3 letniej historii klubu.

ŻKSW Gang na A-1 Kępno

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać