Bitwa o Lubsko II wygrana!!!

 

20 października Żarski Klub Sportów Walki miał poraz kolejny przyjemność brać udział w "II Prosesjonalnej Gali Sportów Walki - Bitwa o Lubsko 2 - Odwet".

 

Na zaproszenie organizatora - Lubuskiego Centrum Oyama Karate, przyjaciela ŻKSW, nasz klub wziął udział w jednej z najlepszych Gal Sportów Walk w naszym regionie.

 

Dwóch zawodników ŻKSW: Maksymilian Matras i Filip Rogowski reprezentowali Drużynę Lubska w Bitwie, która zakończyła się zwycięstwem miejscowych.

Ważnym wydarzeniem dla naszego klubu był tego wieczoru rewanżowy mecz Muaythai ŻKSW kontra Warriors Wałbrzych. Rok wcześniej wałbrzyski klub odniósł zwycięstwo 2:1.

Tym razem Żarski Klub Sportów Walki zwyciężył 3:1 choć przeciwnicy z Warriors byli bardzo wymagającymi i trudnymi przeciwnikami.

Wyniki Meczu Muay Thai:

? Przemysław Drapała (ŻKSW) Zwycięzca VS. Rafał Plich (Warriors Wałbrzych)

? Filip Rogowski (ŻKSW) VS. Radosław Faściszewski (Warriors) Zwycięzca

? Maksymilian Matras (ŻKSW) - Zwycięzca VS. Marcin Kasprzyk (Warriors)

? Tomasz Rodak (ŻKSW) - Zwycięzca VS. Damian Sobań (Warriors)

 

Równie ważnym wydarzeniem tej Gali była Walka Wieczoru w której wystąpił nasz najbardziej utytułowany zawodnik Maciek ?Zembol" Zembik, a zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, utytułowanym na arenie karate kontaktowego, medalistą mistrzostw Polski Mateuszem Łandą. Walka odbyła się na zasadach K-1 Rules.

To był bardzo mocny i emocjonujący dla wszystkich pojedynek, który z pewnością zasłużył na Walkę nr 1 tej Gali.

Pojedynek zwycięża Maciej Zembik ŻKSW!!!!

Ale trener tym razem przegranego zawodnika z Lubska już zapowiedział rewanż na kolejnej Gali na który oczywiście się zgadzamy!!

Z udziałem naszych reprezentantów odbył się również kończący Galę turniej Tamashiwari ? łamania dachówek.

W rywalizacji wzięło udział 6 zawodników w tym dwóch z ŻKSW ? Rafał Gasz i Dawid Polok.

Losowanie zadecydowało o kolejności i jako pierwszy do łamania podchodzi Rafał Gasz, którego był to życiowy debiut w tego typu konkurencji. Rafał ustawił 6 dachówek, a technika łamania to kant dłoni. Gasz nie wahając się uderza łamiąc wszystkie i próba zaliczona.

Następny w kolejności znowu zawodnik ŻKSW ? Dawid Polok. Ustawia 17 dachówek, a technika wybrane przez niego to ulubione hiji czyli łokieć. Przystępuje do próby, uderza i ostatecznie łamie 15 dachówek co za tym idzie próby sędzia nie zalicza.

Konkurs wygrywa zawodnik gospodarzy Łukasz Bazylewicz podchodząc do próby 15 dachówek i łamiąc je.

Cieszymy się i dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w kolejnej Gali w Lubsku.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać