ŻKSW w czołówce Polski - 6 medali na Pucharze Polski Muaythai IFMA

ŻKSW drużyna na Pucharze Polski IFMA 2012W dniach 10-11.11.2012 roku w Bydgoszczy odbył się X Międzynarodowy Puchar Polski Muaythai IFMA wraz z Kampanią Muaythai Przeciw Narkotykom.

W Pucharze uczestniczyło ponad 100 zawodników z 30 klubów z Polski, Białorusi, Rosji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowenii oraz Finlandii. Puchar odbywał się pod patronatem honorowym Ambasadora Królestwa Tajlandii w Polsce Bansarna Bunnaga. Ambasada ufundowała Puchary, które zostały uroczyście wręczone na ringu.

Żarski Klub Sportów Walki reprezentowało siedmioro zawodników. ŻKSW zdobyło 6 medali ? 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

 

 

Złoto zdobyła w kategorii kobiet do 63,5kg ? Joanna Noga pokonując zdecydowanie na punkty w finale zawodniczkę z Turcji Akdemir Maltem.

W kategorii junior ?75kg Puchar Polski zdobył również Maksymilian Matras, który eliminacje przeszedł jak burza, a w finale po bardzo dobrym pojedynku pokonał Kamila Świrlika z Klubu Millenium Rzeszów.

Srebro w kategorii junior ?57kg wywalczył Szymon Działa, który debiutował w międzynarodowej imprezie zdecydowanie wygrywając eliminacje. Zatrzymał go dopiero w finale bardzo dobry zawodnik z Turcji Korkmaz Umit.

Brązowe medale dla Żar wywalczyli: w kategorii senior -63,5kg Maciej Zembik, w kategorii junior -81kg Piotr Ważny oraz w kategorii junior -86kg Bartłomiej Bartos.

Świetna postawa zawodników ŻKSW pokazuje, że należymy do czołówki Polski w Tajskim Boksie, mamy jeszcze wielu świetnych zawodników, którzy ciężko trenują i już w najbliższych miesiącach będą mieli okazję się zaprezentować tuż obok swoich starszych stażem kolegów z klubu.

Wyjazd Żarskiego Klubu Sportów Walki był możliwy m.in. dzięki Urzędowi Miasta Żary, Centrum rekreacji i wypoczynku Amber i przychylnym osobą za co serdecznie dziękujemy. Udowodniliśmy że warto stawiać na ŻKSW!!!

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać