Polska Liga Muaythai IFMA - Kraków

żksw i simonides01.12.2012 roku w Krakowie odbyła się Polska Liga Muaythai IFMA. W tym dniu odbyły się 3 turnieje mianowicie: Turniej Pierwszych Walk dla początkujących zawodników, Liga dla bardziej doświadczonych oraz Turniej Eliminacyjny, który miał wyłonić ewentualnych kandydatów do szerokiej kadry Polski Muaythai na Mistrzostwa Europy IFMA 2013.

Żarski Klub Sportów Walki reprezentowało pięcioro zawodników, którzy pod opieką kierownika drużyny Daniela Wiesnera odbyli bardzo dobre pojedynki.

W Turnieju Pierwszych Walki w Tajskim Boksie zaprezentowali się najmniej doświadczeni reprezentanci Żar. W kategorii kadet -67kg Jakub Jasiński nieznacznie uległ na punkty z zawodnikiem gospodarzy z klubu Raczadam Kraków w swoim debiucie. Drugim debiutantem był senior Jakub Zębala który w kategorii ? 81kg nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Warriors Wałbrzych wygrywając jednogłośnie werdyktem sędziów. Trzeci w kategorii senior -71kg na ringu zaprezentował się Hubert Świątkiewicz, który po werdykcie sędziów musiał uznać wyższość Przemysława Niedbalskiego z Legionu Bydgoszcz.

W Turnieju Ligowym zaprezentowali się nasi niedawni zdobywcy Pucharu Polski, Maksymilian Matras oraz Joanna Noga.

Jako pierwszy do walki stanął junior Maksymilian Matras tym razem sprawdzając się w wyższej kategorii wagowej do -81kg. Zaliczył zdecydowane zwycięstwo w pojedynku z zawodnikiem z Warriors Wałbrzych Dominikiem Pędzichem. Matras nie przegrał jeszcze żadnej walki w historii swoich startów.

Jako ostatnia w ringu stanęła seniorka Joanna Noga, w kat. -63,5kg. Jej przeciwniczką była reprezentantka gospodarzy, wicemistrzyni świata Małgorzata Rak, która od lat należy do czołówki w Polsce. Po bardzo dobrym pojedynku zwycięża doświadczona Rak.

A już w dniach 10-16 grudnia zawodnicy ŻKSW ? Joanna Noga oraz Maciej Zembik będą przebywać na zgrupowaniu Kadry Polski ? Polskiego Związku Muaythai w Lubeni i przejdą szkolenie przygotowujące do startu w Mistrzostwach Europy pod okiem trenerów Kadry oraz specjalistów z Białorusi.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać