ŻKSW najlepszą drużyną Mistrzostw Polski Muaythai IFMA!!!!!!

ŻKSW najlepsza drużyna mistrzostw polski muaythai 2013Żarski Klub Sportów Walki nr 1 w Polsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. Fantastycznie wypadła reprezentacja Żarskiego Klubu Sportów Walki na najważniejszym turnieju roku – Mistrzostwach Polski Muaythai PZMT-IFMA 2013, które odbyły się w Łodzi w dniach 17-19 maja.

Ponad 120 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz Szkocji przez dwa dni zmagało się na ringu w walkach o tytuły Mistrza Polski.

Żarski Klub Sportów Walki reprezentowało 10 zawodników z Żar oraz z sekcji z Lubska. Jak przystało na rangę turnieju Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie.

W kategorii senior -60kg bezkonkurencyjny okazał się Maciej Zembik, który zadebiutował w tej wadze. Bez problemu przeszedł drogę do finału. W finale zmierzył się z czołowym zawodnikiem w tej kategorii, kadrowiczem Łukaszem Łęczyckim z Garuda Warszawa. Bardzo mocny pojedynek ale to Maciek okazał się zdecydowanie lepszym zawodnikiem, celnymi akcjami punktował i to żaranin decyzją sędziów został Mistrzem Polski. To pierwszy tytuł MP w dużym dorobku Maćka.

W kategorii seniorek -60kg znakomicie zaprezentowała się Joanna Noga, która w ćwierćfinale pokonała zawodniczkę z Kohorty Poznań, następnie w półfinale zwyciężyła z zawodniczką gospodarzy Niną Woźniak z Warrior Łódź i podczas głównej Gali w finale nie dała szans przeciwniczce z Poznania Marcie Gusztab, za co osobiście Asi pogratulował sam Ambasador Królestwa Tajlandii!!! Asia otrzymała również tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw Polski.

Tytuł Mistrza Polski w kategorii junior -75kg zdobył nie pokonany dotychczas w swoich wszystkich startach reprezentant sekcji muaythai z Lubska – Maksymilian Matras. Za dwa tygodnie okaże się czy Max otrzyma powołanie na Mistrzostwa Europy.

W kategorii junior -60kg tytuł Mistrza Polski zdobył Patryk Popowski, który w finale podczas Głównej Gali w świetle reflektorów pokonał przed czasem reprezentanta gospodarzy Sebastiana Janiaka z Klubu Warrior Łódź. Był to bardzo efektowny rewanż Partyka za przegraną miesiąc wcześniej z tym zawodnikiem w Stargardzie podczas Ligi Muaythai.

Tytuły Wicemistrzów Polski zdobyli:

W kategorii junior -71kg Szymon Suszyński, który dopiero w finale uległ na punkty w walce z zawodnikiem z Boran Barlinek. W kategorii junior -57kg Miłosz Łuczyński z sekcji Lubsko w finale przegrywa z zawodnikiem z Respekt Team Ostrów Wlkp. Piotrem Franszczakiem. Srebrny medal zdobywa jedyny z ekipy ŻKSW kadet w -67kg Jakub Jasiński w finale ulegając nie znacznie na punkty Filipowi Niedbalskiemu z klubu Legion Bydgoszcz.

Brązowym medalistą MP został w kategorii junior -75kg Kamil Popowski.

W ciwierć finałach odpadli: po zaciętym boju w kategorii senior -63,5kg Tomasz Rodak oraz junior - 67kg Filip Rogowski.

W klasyfikacji medalowej Żarski Klub Sportów Walki z dorobkiem 4 złote, 3 srebrne, 1 brązowy -uplasował się na 1 miejscu wyprzedzając zdecydowanie czołowe polskie ośrodki tajskiego boksu.

To fantastyczny wynik którym zaskoczyliśmy wielu a dla mnie jako trenera jest spełnieniem marzeń, a nie wszyscy z naszych zawodników mieli możliwość pojechać bo zapewne nasz dorobek medalowy byłby zdecydowanie większy. Należymy do czołówki krajowej, a należy zwrócić uwagę na to że jesteśmy jednym z nielicznych klubów w kraju bez własnego obiektu i zaplecza. Czekam również na powołania do Kadry Polski po tych wspaniałych wynikach naszych zawodników. /trener Dawid Polok"

Udział w Mistrzostwach Polski wspierali: Urząd Miasta Żary, Dragon-GSM, www.8weapons.de

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać