Worek medali z Mistrzostw Polski Muaythai dla ŻKSW!!!

W dniach 6-8 czerwca w Hali Sportowe Osir Świebodzice w woj. dolnośląskim odbyły się Mistrzostwa Polski Muaythai organizowane przez Polski Związek Muaythai.

Żarski Klub Sportów Walki wystawił 8 osobową reprezentację, która walczyła o obronę tytułu Najlepszej Drużyny Mistrzostw, który wywalczyli rok temu.

Złoto zdobyli: Paulina Ludvicek kat. junior -67kg, Kamil Popowski junior -75kg;

Srebro: Zuzanna Matusiewicz kat. junior -67kg, Szymon Działa junior -63,5kg, Adrian Krupowies junior -60kg, Michał Rogowski – kadet -67kg;

Brąz: Natan Szaro kat. dzieci -33kg

Bez medalu ale z wielkim doświadczeniem wrócił Eryk Zając debiutujący na ringu w kat. dzieci -42kg, który zajął 7 miejsce.

Podsumowując start Żarskiego Klubu Sportów Walki, Żaranie wywalczyli 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy medal. Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta Żary.

Bardzo niewiele zabrakło do obronienia tytułu najlepszej drużyny mistrzostw ale daje wielkie nadzieje na kolejnych świetnych zawodników, którzy pójdą w ślady żarskich mistrzów Joanny Świątkiewicz i Maćka Zembika.