Sukces na MP Full Kontakt Karate!!!

MP Konin13 marca w Kazimierzu Biskupim k/Konina odbyły się VI Mistrzostwa Polski Seniorów Full Contact Oyama Polskiej Federacji Karate (zasady walki zbliżone do formuły K-1), w których zadebiutowała wspólna reprezentacja dwóch klubów t.j. Żarskiego Klubu Sportów Walki oraz Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama?. W Mistrzostwach wzięło udział 60 zawodników z 18 klubów. Przyjechali na nie najlepsi zawodnicy z całej Polski, których późniejsze pojedynki stały na bardzo wysoki poziomie sportowym.

 

 

W tym doborowym gronie nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego regionu. W kategorii do 65kg w pięknym stylu brązowy medal wywalczył Maciej Zembik, który zapadł w pamięci widzów i sędziów piękną walką z Wicemistrzem Europy, Piotrem Ciesielskim z Jeleniej Góry.

W kategorii do 80kg po emocjonującej walce o 3 miejsce Patryk Stojecki posłał na deski doświadczonego zawodnika, posiadacza czarnego pasa Mariusza Owczarka z Warszawy i tylko gong końcowy przerwał grad ciosów jakie Patryk słał na głowę swego przeciwnika.

Bezpośrednim trenerem reprezentacji jest Dawid Polok na co dzień instruktor Muay Thai w Żarach.

Podsumowując udział w Mistrzostwach Polski to wielkie osiągnięcie naszych zawodników, które dobrze wróży na przyszłość. Mam nadzieje że to doda zawodnikom sił do jeszcze cięższych treningów, by mogli w przyszłości walczyć o jeszcze wyższe trofea.

 

2

3

Od lewej: Patryk Stojecki, Maciej Ziembik

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać