Walczymy w Lidze K-1 Rules u Mistrza Świata

Team ŻKSW z Mistrzem Świata Mariuszem Cieślińskim (od lewej Krysiak, Cieśliński, Polok, Sosnowski)

1go maja w Świebodzicach odbyła się ?Ogólnopolska Liga Muay Thai & K-1 Rules?. Organizatorem był Mariusz Cieśliński ? legenda, Mistrz Świata Zawodowców Muay Thai, zwycięzca wielu międzynarodowych turniejów i jego klub K.O. Gym Świebodzice. Na Ligę przybyło 12 klubów z całej Polski wśród których nie mogło zabraknąć Żarskiego Klubu Sportów Walki. Odbyło się 17 walk. Nasz klub reprezentowało tam dwóch zawodników.W siódmej walce Ligi wystąpił reprezentant Żar, junior Kamil Sosnowski. Zmierzył się z zawodnikiem miejscowych Rafałem Bałutem ? wychowankiem Mistrza Świata. Kamil w swoim życiowym debiucie świetnie się zaprezentował. Nie ustępując swojemu bardziej doświadczonemu przeciwnikowi umiejętnościami raczył go energiczną wymianą ciosów. To był bardzo ładny, techniczny pojedynek, i choć sędziowie wskazali na zwycięstwo zawodnika gospodarzy to Kamil udowodnił że jest bardzo dobrze zapowiadającym się fighterem. (przeciwnik Kamila dwa dni później został brązowym medalistą MP).

W trzynastej walce Ligi na ringu stanął nasz drugi reprezentant Tomasz Krysiak. I po raz kolejny żarski zawodnik trafia na przeciwnika z klubu K.O. Gym Mariusza Cieślińskiego. Przeciwnikiem Tomka był Marcin Angel, który ma już na swoim koncie walki zawodowe.

Były to trzy rundy szybkiej, mocnej i efektownej walki. Po dwóch wyrównanych rundach w przerwie zawodnicy wysłuchiwali podpowiedzi swoich trenerów. Trzecia runda to dominacja Tomka który seriami mocnych, celnych lowkick?ów osłabiał swego przeciwnika.

I choć widownia całą walkę wspierała zawodnika miejscowych to po werdykcie sędziów nagrodziła gromkimi brawami zwycięzcę Tomasza Krysiaka.

Tomasz Krysiak kask czerwony

Kamil Sosnowski - pierwszy z lewej

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać