Gala Sportów Walki 3 edycja - Zielona Góra

Siwonia w akcji

Żarski Klub Sportów Walki dzięki swojej pasji znowu mógł pomóc osobie potrzebującej. Tym razem była to 5 letnia Martynka z Zielonej Góry www.stronamartysi.pl.tl

Wspólnie z dwoma innymi stowarzyszeniami kultury fizycznej: Cyklon Gold Team Zielona Góra i AZS Judo Sulechów, ŻKSW zorganizowało trzecią edycję Charytatywnej Gali Sportów Walki. Impreza odbyła się na Hali Sportowej UZ przy ul. Prof. Szafrana w Zielonej Górze.

Widzowie mogli zobaczyć m.in. mistrzostwa woj. lubuskiego w Brazylijskim Jiu Jitsu, Turniej Judo ale główną atrakcją była część główna Gali t.j. Turniej M.M.A. Gladiator 2 oraz walki K-1 rules i Karate kontaktowe.

 


Oficjalną część otworzył i przywitał wszystkich gości Rektor PWSZ Sulechów prof. nadzw. dr hab. inż. Wiesław Moczulski.

Gościem specjalnym imprezy był Maciej Linke, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce w Brazylijskim Jiu Jitsu, Grapplingu, Sport Ju Jitsu i Judo.

 

Podczas głównej części imprezy przeprowadzono licytację podczas której prezentowano m.in.: plastron Falubazu który ofiarował Pan Kurmański, żużlowiec ZKŻu, był puchar z międzynarodowej Gali M.M.A. który zdobył i przekazał Maciej Linke, przedmioty zrobione przez dzieci ze szkoły specjalnej w Zielonej Górze i wiele innych przedmiotów.

 

W Gali wzięło udział 100 zawodników w tym 4 kobiety. Zawodnicy przyjechali z różnych klubów z Polski min : z Zielonej Góry, Sulechowa, Szczecina ,Żar, Żagania, Lubska, Wrocławia.

W głównej części Imprezy można było zobaczyć w akcji zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki, wychowanków Dawid Poloka.

W pięknym stylu swoją walkę w K-1 wygrał debiutujący na ringu junior, reprezentant ŻKSW ? Goran Galić, który bez problemu poradził sobie z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Żagania Michałem Marchlewiczem.

W drugim pojedynku K-1 kolejny z żarskich zawodników Łukasz Siwonia po efektownej wymianie ciosów wygrywa przed czasem nokautując Igora Mikołajczyka z Lubska.

Trzeci pojedynek zawodnika ŻKSW Macieja Zembika, a zarazem najmocniejszy to dwu rundowa wymiana ciosów z bardziej doświadczonym i cięższym Zbigniewem Sieniuć z Żagania. Po tym ciężkim pojedynku w którym do ostatniej chwili niemożna było wytypować zwycięzcy ostatecznie Maciek musiał uznać wyższość swojego przeciwnika.

ŻKSW miał również swojego reprezentanta w turnieju M.M.A. Gladiator 2. Tu Kamil Kobos odbył walkę rewanżową z Michałem Rechembergiem z Zielonej Górzy. Niestety przed końcem 1 rundy przeciwnik Kamila wykonał dźwignię na łokieć i zawodnik ŻKSW musiał poddać walkę.
Kobos mma
Doskonale zaprezentował się debiutujący w M.M.A. reprezentant Lubska Tomasz Krysiak, którego bezpośrednim trenerem jest Dawid Polok (ŻKSW). Tomek w 32 sek. powala na deski przeciwnika z CGT Zielona Góra kopnięciem okrężnym na głowę, tym samym wygrywając najefektowniej z całej Gali swoją walkę.
32sek. Krysiak kończy walkę

Podsumowując to kolejny sukces Żarskiego Klubu Sportów Walki. Wkrótce w Żarach kolejna Edycja z wieloma atrakcjami.

Dla Martynki udało się nam zebrać 2100zł. Pomimo dużej reklamy medialnej publika zielonogórska niestety zawiodła. Taka jest chyba specyfika Zielonej Góry.

Dawid Polok: ? ?bardzo chciałem podziękować Sensei Piotrowi Firlej i Sensei Hubertowi Mielcarkowi za mnóstwo czasu i energii włożonej w to aby Gala doszła do skutku i ich ?Ludziom? za pomoc. Wiem że efekt finansowy był słaby ale Panowie nie poddawać się cel był wielki, choć trochę udało nam się pomóc. A uśmiech Martynki i jej Mamy to najwyższa nagroda dla Nas. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział, bo bez was żadna Gala nie odbyłaby się. Dziękuję firmie DRAGON-SPORT za pomoc i innym firmą które wspomogły organizatorów i oczywiście wielkie dzięki za walki dla Gorana, Łukasza, Kebaba, Zembola i Sensei Krysiaka i Sosna za opiekę w narożniku, Big OSU Sensei Tomek Częścik, Sensei Paweł Malinowski i Bandzior za sędziowanie. I wszystkim którzy włożyli choć trochę energii i serca w to aby III Charytatywna Gala Sportów Walki odbyła się!!!!... ?

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać