Dwa brązy na Pucharze Polski Muay Thai w Bydgoszczy

Wielkim sukcesem 7 listopada zakończył się start zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki w Pucharze Polski Muay Thai w Bydgoszczy zorganizowany przez Kujawsko-pomorskie Zrzeszenie Muay Thai pod patronatem Polskiego Związku Muaythai. W hali sportowej ?Astoria? od wczesnych godzin porannych w eliminacjach brało udział ok. 80 zawodników i zawodniczek z całej Polski, wśród nich dwóch reprezentantów Żar: junior debiutujący w tajskim boksie ? Kamil Sosnowski oraz senior Maciej Zembik.

W kategorii junior 60-63,5kg Kamil Sosnowski doskonale zaprezentował się podczas swego debiutu i wywalczył brązowy medal. W walce o wejście do finału po wyrównanych trzech rundach musiał uznać wyższość zawodnika z Corio KS Łódź Kamila Gajdzińskiego.

W kategorii senior 60-63,5kg bliski sensacji był reprezentant ŻKSW Maciej Zembik. W walce o wejście do finału trafił na faworyta imprezy Jarosława Dobosza z Husarza Białystok. Po doskonałej trzy rundowej wymianie ciosów decyzją sędziów,niewielką przewagą zwycięża Dobosz.

Zaznaczyć trzeba że nasi podopieczni skrzyżowali rękawice z czołówką Polski w Muay Thai i wypadli doskonale. Sukcesy są owocami ciężki treningów naszych zawodników ? Dawid Polok ? trener ŻKSW, który podczas Pucharu Polski Muay Thai wchodził w skład sędziowski, pełniąc rolę sędziego punktowego.

 
Gorące info
Musisz być zalogowany, by móc pisać